Gyvensenos Medicina

Kas yra gyvenimo būdo medicina?

Sparčiai plintanti pasaulinė lėtinių neinfekcinių ligų epidemija sveikatos priežiūros specialistus verčia naujai pažvelgti į sveikatos apsaugos problematiką ir pradėti  ieškoti naujų efektyvesnių, tarpdisciplininių medicininės praktikos galimybių.

Prieš keletą metų grupė pasaulio sveikatos apsaugos lyderių gyvenančių JAV pradėjo  populiarinti naują medicinos sritį – Gyvenimo būdo medicina ( angl. Lifestyle Medicine). Šį, medicininiais moksliniais tyrimais grindžiama, nauja sveikatos priežiūros sritis savyje apjungia: įprastinę klinikinę medicininę praktiką, reabilitaciją po pravesto gydymo, visuomenės sveikatos priežiūrą, papildomąją ir alternatyvine mediciną bei biologijos, sociologijos, ekologijos mokslus ir kitas su žmogaus gyvenimo būdu glaudžiai susijusias mokslines disciplinas.

 Gyvensenos medicina atveria galimybes originaliai pažvelgti į priežastis sukeliančias  lėtines neinfekcines ligas ir į šių susirgimų prevencijos,  profilaktikos, reversijos ir gydymo klinikinę praktiką.

Gyvensenos  medicina skatina pacientus  aktyviai daryti įvairius gyvenimo būdo pokyčius, kurie yra nukreipti į jų organizmo bioimuninės sistemos suaktyvinimą. Čia pacientas yra aktyviai šviečiamas jo ligos atsiradimo ir eigos klausimais tuo skatinant ji sąmoningai įsijungti į lėtinių ligų profilaktikos ir gydymo procesą darant pokyčius savo gyvenime.  Šiam uždaviniui įgyvendinti yra siekiama  padėti pacientui sukoreguoti mitybos įpročius, didinti fizinį aktyvumą, stiprinti streso valdymo įgūdžius bei giliau suvokti ir įprasminti socialinės būklės bei aplinkos poveikį sveikatai. Tuo norima efektyviau realizuoti šių ligų profilaktiką, o pasireiškus ligų simptomams sustabdyti jų tolimesnį progresavimą bei gydyti priemonėmis neturinčiomis organizmui pašalinio žalingo poveikio. 

 Gyvensenos medicina yra pagrindinė organizmo sustiprinimo ir  lėtinių ligų profilaktikos bei pagalbinė šių ligų gydymo forma, kuri padeda apjungti geriausius asmens ir visuomenės sveikatos bei kitus klinikinės ir teorinės medicinos mokslo aspektus. Ji kildinama iš per amžius susiformavusios  tradicinės medicininės filosofijos ištakų., kuriuos galima suglausti  į 6+1  pagrindinius postulatų:

1.“Vis Medicatrix Naturae” (Hippocratis) – Gamta gydo.

2.“Primum Non Nocere” – Pirmiausiai nepakenk.

3.“Tolle Totem”- Gydyk visą organizmą.

4.“Tolle Causam”- Nustatyk ir pašalink ligos priežastį.

5.“Prevention”- Išvengti ligos svarbiau negu ją gydyti.

6.“Docere”- Išmokink pacientą suprasti ligų atsiradimo mechanizmą tam, kad jis prisiimtu atsakomybę už savo sveikatą. 

6+1KLINIKINĖJE PRAKTIKOJE NAUDOK TIKTAI BIOMEDICINOS MOKSLU PAGRĮSTUS GYDYMO METODUS .

 

UŽPILDYKITE FORMĄ IR TAPKITE MŪSŲ ORGANIZACIJOS DALIMI