Tarptautinis Sertifikatas

Kodėl apsimoka gauti sertifikatą?

Lėtinių ligų gydymo išlaidos sudaro 70-80 proc. visų sveikatos priežiūrai skiriamų lėšų. Nežiūrint į tai pastebimo efekto negaunama, nes sveikatos priežiūros specialistai lėtines ligas gydo tuo pačiu būdu, kaip ir užkrečiamas ligas, t.y. tabletėmis ir injekcijomis. Tai galbūt sumažina laikinai ūmius ligos simptomus, tačiau pagrindinės priežastys, susijusios su pacientų ydingu gyvenimo būdu, lieka neišaiškintos ir nepašalintos. Todėl ligos keliami simptomai sugrįžta vėl. Dauguma, baigusių medicinos studijas gydytojų ir sveikatos priežiūros specialistų mažai išmano apie mitybos, fizinių pratimų, poilsio ir darbo rėžimo bei socialinių santykių subalansavimo įtaką ir svarbą sveikatai. Todėl jie deramai neatsižvelgia į šių faktorių svarbą klinikinėje praktikoje. Tuo tarpu gyvensenos medicinos praktikoje, tai yra pagrindiniai poveikio į paciento būklę įrankiai. Susidariusią dabartinėje sveikatos apsaugos sistemoje situaciją galima būtų palyginti su automobilių inžinieriumi, kuris universitete buvo mokinamas, kaip reikia remontuoti, bet neeksploatuoti automobilius. Todėl jis neišmano, kaip veikia automobiliai ir kaip reikia juos teisingai vairuoti. Jis nežino ir nesupranta, kokį kurą reikia panaudoti norint užvesti automobilio variklį. Jam nėra nesvarbu ar tai būtų dyzelinis, ar benzininis variklis, ar elektrinis ar jų derinys, nes jis buvo mokamas, kaip panaudoti tik vieną kuro rūšį. Nenuostabu, kad toks automobilis nuolatos genda ir todėl yra be perstojo remontuojamas. Panašią situaciją stebime ir dabartinėse mūsų gydymo įstaigose. Šiuolaikiniams sveikatos specialistams labai svarbu įgyti naujų, moksliniais faktais pagrįstų, biomedicininių Gyvensenos medicinos žinių ir užkirsti kelią nežabotam lėtinių neinfekcinių ligų plitimui. Tam, kad šias žinias galėtumėte sėkmingai taikyti šalyje ir tarptautinėje klinikinėje praktikoje jos turi būti įvertintos ir pripažintos. Oficialų patvirtinimą apie tokių žinių teisingumą ir jų įsisavinimo lygį, galite gauti iš Tarptautinės Gyvenimo Būdo Medicinos Asociacijos (IBLM) Amerikoje ir jos dukterinės įmonės Lietuvoje – European Board Of Lifestyle Medicine.

Kaip gauti sertifikatą?

International Board of Lifestyle Medicine (IBLM) ir su ja sudariusios sutartis organizacijos yra įsipareigojusios taikyti visuotinai pripažintus gyvensenos medicinos žinių vertinimo sertifikatus. Šiam tikslui pasiekti yra iš anksto parengti egzaminų klausimai, egzaminų laikymo sąlygos, jų trukmė ir įvertintų žinių sertifikavimo kaina. Kadangi Amerikos gyvensenos medicinos taryba „American Bord of Lifesyle Medicine“ (ABLM) buvo pirmoji institucija, turinti visuotinai pripažintus žinių vertinimo sertifikatus, tai IBLM pasauliniai standartai buvo modeliuojami pagal ABLM reikalavimus. Atsižvelgus į kiekvieno regiono vietines aplinkybes, gali būti priimami nedideli šių nuostatų pakeitimai. Kiekvienos šalies gyvensenos medicinos organizacija rengia egzaminą savo šalyje arba regione, vadovaudamiesi IBLM egzaminų reikalavimais. Sertifikatus tvirtina ir išduoda vietos organizacija kartu su IBLM.

IBLM nariai:

  • The Amercian Board of Lifestyle Medicine
  • The European Lifestyle Medicine Organisation
  • The Asian Society of Lifestyle Medicine
  • The Australasian Society of Lifestyle Medicine
  • The Latin American Lifestyle Medicine Association
  • Gyvenimo būdo medicinos asociacija

Registruotis:

Norėdami gauti sertifikavimo reikalavimus, sąlygas, gyvenimo būdo medicinos kompetencijas ir egzaminų reikalavimus, spustelėkite ČIA.

UŽPILDYKITE FORMĄ IR TAPKITE MŪSŲ ORGANIZACIJOS DALIMI